Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

NASA Marduk söylentilerine cevap verdi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Cuma Ağus. 21, 2009 1:36 pm

red4lert

Scholars Level 1
Her 3 bin 600 yılda bir güneşin yörüngesine girerek dünyanın yakınından
geçen Marduk, (Nibiru) isimli gezegenin dünyaya çarpacağı söylentileri
ayyuka çıkınca NASA, halkın endişelerini ortadan kaldırmak için bir
açıklama yaptı. NASA, Marduk’un 21 Aralık 2012’de dünyaya çarparak Maya
takviminin son gününde dünyanın sonunu getireceği iddialarına internet
sitesinden soru-cevapla yanıt verdi:

2012’te kıyametin olacağı nereden çıktı?

Marduk söylentisinin kökeni Sümerlere dayanıyor. Bu gezegenden gelen uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğine inanılıyordu.

Sümerler astronomide çok gelişmişlerdi. Öngörüleri doğru olamaz mı?

Sümerler Uranüs, Neptün ve Pluton’u keşfetti. Ama dünyanın güneşin etrafında döndüğünü anlayamadılar.

Marduk 1983’te “Gezegen X” olarak keşfedilmedi mi?

1983’te
IRAS uydusu anlaşılamayan bir şey görüntüledi. Bunun bir galaksi olduğu
anlaşıldı. Ama basın bunu yeni bir gezegen olarak ilan etti.

İnternette bir çok Marduk fotoğrafı var. Bu gerçek olduğunu kanıtlamaz mı?

Fotoğrafların çoğu güneşin arkasında saklandığı iddiasına destek vermek için güneşle yakın gösterilmiş. Ama hepsi fotoşop ürünü.

Ama güneş fırtınalarının Amerika’yı 1 ay felç edeceği söyleniyor? Kaynakları da NASA. Bu nasıl oluyor?

Araştırma en kötü senaryoya göre hazırlandı. Ancak basın bunu olacak gibi verdi.

2012’de dünyaya bir de meteor çarpacağı söyleniyor.. Bu doğru mu?

Hayır. 2012’de dünyaya hiç bir şey çarpmayacak.

Marduk bir aldatmacaysa NASA neden bununla ilgileniyor. ABD hükümeti neden bir şey yapmıyor?

İddiaları NASA ile ilişkilendirmeye çalışıyorlar. İnternette de yayan bilgilere karşı bir kanun yok.

2012 Doomsday filmi için ne düşünüyorsunuz?

İnsanların hükümetine güvenmemesi üzerine kurulu bir film.

Gezegenler hizaya gelecek

Marduk’un koordinatlarını Google Sky ve Microsoft Telescope’un kararttığı iddia ediliyor?

Dünya
hareket ediyor. Bir gezegen nasıl hep aynı noktada görünebilir. Google
ve Microsoft eksik veri yüzünden o bölgeleri boyadığını açıkladı.

ABD panik yaratmamak için bu gerçeği saklıyorsa?

Dünyanın sonu nasıl gizlenir.

Maya takvimi neden 2012’de bitiyor

Maya
uygarlığı çok zekiydi. Karmaşık bir takvim geliştirdi. Dünyanın bu
zamana kadar varlığını sürdüreceği öngörülmediği için 2012’de
sonlandırdı.

2012’te tüm gezegenler aynı hizaya gelecek. Dünya da
Samanyolu’nun tam ortasında yer alacak. Bu dünyanın çekim kuvvetinin
tersine döndürür mü?

Dünya Samanyolu’nun merkezinden 30 bin ışık yılı uzakta. Gezegenlerin aynı düzleme gelmesi de özel bir çekim alanı yaratmaz.

2012’deki güneş fırtınaları dünyanın manyetik alanını değiştirecek mi?

Güneş fırtınaları her 11 yılda olur. Şimdiye dek dünyada bir canlıya zararı dokunmadı.

Alımtıdır..

Benim Görüşüm:

Bence NASA Marduk gezegeninin çarpacağını veya o gün gerçekten bişeyler olabileceğini anlasa bunları dünya ile paylaşacağını pek sanmıyorum..Bir düşünsenize Nasa açıklama yaptı ve hepimiz ölücez dedi..O an dünyadaki yağmalar ve toplu intiharları düşünmek bile istemiyorum..

2 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Cuma Ağus. 21, 2009 1:47 pm

TueLonce

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
haklısın. düşüncene katılıyorum paylaşımın içinde saol.

3 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Cuma Ağus. 21, 2009 3:34 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Senin görüşüne katılıyorum, eğer Marduk Dünya'ya çarpacak olsaydı ki böyle bir şey olmayacak diye düşünüyorum; Nasa bunu kesinlikle açkıklamazdı. Ama zaten benim düşüncem Marduk'un Dünya'ya çarpacaüı yönünde değil. Verilere göre 3661 yılda bir Marduk Dünya'nın yörüngesinden geçiyor. Ve bu güne kadar da Dünya'ya çarpmamış ama yörüngeden geçerken yüksek çekim etkileriyle kutupların yer değiştirmesine neden olmuş ve Marduk'un Dünya'nın yörüngesinden geçmesinin tam yılından 10 yıl öncesinden 10 yıl sonrasına kadar salgın hastalıklar, ölümcül doğal felaketler aşırı bir şekilde yoğunlaşmış. Biz de zaten yıllardır küresel ısınma diye bilmeden Marduk'un etkilerinden söz etmiyor muyuz? Sonuç olarak Marduk'un çarpacağına ben de inanmıyorum ama dediğim gibi yörüngeden geçerken insanoğlu için büyük değişimler yaşanacak!

4 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir C.tesi Ağus. 22, 2009 5:48 pm

jetkiller

Scholars Level 3
Bencede böyle bir şey olmayacak.Kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez

5 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Perş. Eyl. 10, 2009 12:59 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Benim görüşüm şu:Marduk dünyaya yaklaşana kadar çok uzun yollar katediyor.Bu yolda başına neler geleceğini bilemeyiz kendisinden büyük bir meteorla çarpışabilir.Yörüngesinden çıkabilir veya başına bir şey gelebilir.Evrendeyse bir çok cisim var meteorlar galaksiler gezegenler vb. bütün bunların dünyaya çarpacak bir gezegenmiş gibi niteleyen basını kınıyorum...

6 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Perş. Eyl. 10, 2009 6:38 am

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi
Merhaba,

Öncelikle ben bu tür söylentilerin % 50'sine inanmadığımı bildirmek istiyorum..

Belki hepiniz şaşıracaksınız.. ama bir aralar Dünya'ya büyük bir gök taşının çarpacağı ve yok olacağımız söyleniyordu.. ben de o aralar küçüktüm ve korkmuştum.. hatta öleceğimiz günü hesap ediyordum.. Smile "1 hafta var, 5 gün var, 3 gün kaldı, eyvah! işte yarın" derken geçti zaman.. ve o gün kanım donmuş ölümü bekliyordum.. fakat birşey olmadı.. Smile meğer öyle birşey yokmuş.. Smile

Bu uzay konusu adamı çıldırtır! uzayın sonu yok demişler de neye dayanarak?! biz sanki uzayın sonunu mu gördük?! öyle birşeye gücümüz yok diye "sonsuz" ilan etmişiz.. Smile

bu mesele de aynı buna benziyor.. faso fiso da faso fiso.. Very Happy

Tabi siz benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz.. kıyametle ilgili bir sürü söz var ve insan hangisine inansa anlamıyor.. o yüzden beynimizin sınırını zorlayarak kafamı bozmak istemiyorum.. Very Happy

Ne diyeyim; "BU UZAY MESELELERİ ADAMI DELİ EDER!" Very Happy

Saygılarımla...

7 Geri: NASA Marduk söylentilerine cevap verdi Bir Perş. Eyl. 10, 2009 2:54 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Vahdet demiş ki:Merhaba,

Öncelikle ben bu tür söylentilerin % 50'sine inanmadığımı bildirmek istiyorum..

Belki hepiniz şaşıracaksınız.. ama bir aralar Dünya'ya büyük bir gök taşının çarpacağı ve yok olacağımız söyleniyordu.. ben de o aralar küçüktüm ve korkmuştum.. hatta öleceğimiz günü hesap ediyordum.. "1 hafta var, 5 gün var, 3 gün kaldı, eyvah! işte yarın" derken geçti zaman.. ve o gün kanım donmuş ölümü bekliyordum.. fakat birşey olmadı.. meğer öyle birşey yokmuş..

Bu uzay konusu adamı çıldırtır! uzayın sonu yok demişler de neye dayanarak?! biz sanki uzayın sonunu mu gördük?! öyle birşeye gücümüz yok diye "sonsuz" ilan etmişiz..

bu mesele de aynı buna benziyor.. faso fiso da faso fiso..

Tabi siz benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz.. kıyametle ilgili bir sürü söz var ve insan hangisine inansa anlamıyor.. o yüzden beynimizin sınırını zorlayarak kafamı bozmak istemiyorum..

Ne diyeyim; "BU UZAY MESELELERİ ADAMI DELİ EDER!"

Saygılarımla...

Smile Zaten Nasa'nın ve saygı değer uzay kuruluşlarının, genellikle Kuzey Amerika Birliği (Amerika, Kanada, Meksika) ve Rusya-Fransa uzay araştırma merkezlerinden gelen haberlerin %0.1'i doğru. Bu nedenle zaten biz böyle bir grup kurduk. Sahte olan haberlerin sahte olduğunu anlatmak, gerçek olan haberlere de kanıt koymak. Bizim amaçlarımızdan sadece 1 tanesi bu. Ama bu Marduk olayı sürekli gerçekleşen bir olay. Sürekli derken kastım her yıl vs. değil, belirli süreçlerde olduğu kesin olarak bilinen bir şey. Bu nedenle..

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]