Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Lucid Rüya Deneyimleriniz

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Çarş. Ağus. 19, 2009 9:23 am

TueLonce

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Yaşadığınız Lucid Rüya Deneyimlerinizi burada paylaşırsanız, bilgilerinizden ve deneyimlerinizden faydalanmış oluruz.

2 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Paz Eyl. 06, 2009 11:13 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
ben lucid rüyanın ne olduğunu kısa zaman öncesine kadar bilmiyordum.Fakat sanırım bunu duymadan öncede bu tekniği denedim.Uyanıkken değil fakat uyuduktan sonra çok yaptım.Kendimi eski okulumda görmüştüm bir rüyamda.Önce bunun bir rüya olduğunun farkında değildim ve normal hayatımda ne yapıyorsam onu yapıyordum.Fakat rüya içinde kendime sorular sordum.Ben şuan hangi okuldayım.Bir anda aklıma bu okulda artık okumadığım geldi.Ve rüyada olduğumu anladım.Gerçek dışı ne varsa rüyamdada bu şekilde gerçekleştirdim.Fakat bir sorun yaşıyorum.Mesela rüyada bir arkadaşımın yere düştüğünü gördüm.Onu kaldırmaya çalışırken uyandım.Rüyada ne zaman güç harcasam hep uyanıyorum.Ve güç harcamaya başladığımda uykumun hafifleştiğini hissediyorum.Güç harcamayı bırakınca tekrar uykum ağırlaşıyor.Tekrar harcamaya başladığımda tekrar hafifleşiyor.Hatta bir süre sonra öyle hafifleşiyorki uyuduğum yerde gelen sesleri duyabililyorum sonrada uyanıyorum.Öğrenmek istediğim nasıl istediğim rüyayı görebilirim ve nasıl istediğim zaman uyanabilirim

3 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Paz Eyl. 06, 2009 11:18 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:ben lucid rüyanın ne olduğunu kısa zaman öncesine kadar bilmiyordum.Fakat sanırım bunu duymadan öncede bu tekniği denedim.Uyanıkken değil fakat uyuduktan sonra çok yaptım.Kendimi eski okulumda görmüştüm bir rüyamda.Önce bunun bir rüya olduğunun farkında değildim ve normal hayatımda ne yapıyorsam onu yapıyordum.Fakat rüya içinde kendime sorular sordum.Ben şuan hangi okuldayım.Bir anda aklıma bu okulda artık okumadığım geldi.Ve rüyada olduğumu anladım.Gerçek dışı ne varsa rüyamdada bu şekilde gerçekleştirdim.Fakat bir sorun yaşıyorum.Mesela rüyada bir arkadaşımın yere düştüğünü gördüm.Onu kaldırmaya çalışırken uyandım.Rüyada ne zaman güç harcasam hep uyanıyorum.Ve güç harcamaya başladığımda uykumun hafifleştiğini hissediyorum.Güç harcamayı bırakınca tekrar uykum ağırlaşıyor.Tekrar harcamaya başladığımda tekrar hafifleşiyor.Hatta bir süre sonra öyle hafifleşiyorki uyuduğum yerde gelen sesleri duyabililyorum sonrada uyanıyorum.Öğrenmek istediğim nasıl istediğim rüyayı görebilirim ve nasıl istediğim zaman uyanabilirim

nasıl istediğin rüyayı görebileceğin ve nasıl istediğin zaman uyanabileceğin konusunda pek yardımcı olabileceğimi sanmıyorum, çünkü lucid rüya henüz hakkında çok fazla şey bilinen bir konu değil. bu konu üzerine de araştırma yapan araştırmacıların sayısı Türkiye'de çok az. Benim sana tavsiyem; eğer rüyanı kontrol edebilmeye başladıysan bir rüyanda; yani rüya gördüğünü anladıysan; hiç güç kullanmaya kalkma, direkt nerede bulunursan bulun uçmaya çalış. Olmaması gibi bir ihtimal yok. Rüyalarımız bizim hayal gücümüzden ibaret olduğundan dolayı uçarken üstünde bir tavan vs. varsa uçarken onun da yıkıldığını düşün.. Ve sen uçmaya bak. Eğer düzenli olarak lucid rüya görebiliyorsan ve bunu yapmak için çalışıyorsan belli bir süreden sonra istediğin rüyayı görebileceğini düşünüyorum. Ayrıca bu süreyi de kendi kendine çalışarak uzatabileceğini düşünüyorum. Tabii ki konu üzerinde araştırmalar yapan gerçek lucid rüya araştırmacılarının sana vereceği tavsiyeler daha iyi ve daha yararlı olacaktır. Lucid rüya araştırmacıları, lütfen konu hakkında hepimizi bilgilendirin!

4 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Paz Eyl. 06, 2009 11:22 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
işte benim amacım uyanmamak farkettikten dakikalar sonra uyanıyorum ben daha çok o rüyada kalmak istiyorum fakat güç harcadığım anda uyanıyorum bu güçten fazla düşünmeyide ekleyebiliriz.mesela ben rüyadayım diyorum inşallah uyanmam diyorum o sırada uyanmaya başlıyorum hayır hayır lütfen diorum kendi kendime bazense rüyadayken herşey bulanık oluyor ve ağırlaşıyor yani ağır çekimde koşuyormuş gibi hissediorum kendimi

5 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Paz Eyl. 06, 2009 11:27 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Bak, bu lucid rüya işi oldukça güzel ve kendi dünyanı yaratıyorsun ve istediğin gibi yönetiyosun. Ve bu senin yönettiğin ve herşeyin istediğin gibi olduğu dünyada çok mutlusun. fakat gerçekte yaşadığın hayat seni yeteri kadar veya rüyandaki kadar mutlu etmiyorsa bu seni iyice depresyona sürükler.. Yani lucid rüya görmenin de böyle bir dezavantajı var. Daha doğrusu kontrollü olarak istediğin zaman lucid rüya görebiliyorsan ve rüyalar alemindeki yaşamın, reeldeki yaşamından daha güzel geliyorsa bu işe bir son vermeye bak. çünkü bu abartıldıgında gerçek hayattan soğutan bir şey. böyle bir şey söz konusu oldugu zaman reel hayattaki hiç bir şeyden zevk almama gibi bir ihtimalin de var.

6 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Paz Eyl. 06, 2009 11:43 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
bu arada aklıma bir fikir geldi. senin bu güç kullanırken rüyadan çıkman ile ilgili.. bak rüyalar senin hayal gücünün aynasıdır. buna göre sen ne hayal edersen yapabilirsin. fakat lucid rüya'nın başlarındaki biri bunu direkt olarak yapamaz. ama mesela kendini istedigin gibi kontrol edebilirsin. mesela bir araba kaldırmayı düşün Smile bir araba var ve sen onu kaldırmalısın.. bunu yapmak için illa yanına gidip ellerinle, kollarınla veyahutta fizikinle kaldırman gerekmez, düşünce gücüyle kaldırdıgını düşün. veyahutta bir dokunuşla arabanın yerinden fırlayacagını düşün.. %99 gerçekleşecektir Wink bir de bunu deneyip sonucunu yazar mısın?

7 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Perş. Eyl. 10, 2009 12:16 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
3 gündür rüya göremiyorum umarım yakında görür ve söylediğini uygularım teşekkürler

8 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Perş. Eyl. 10, 2009 12:24 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Birde aklıma bir şey geldi.Çok eskiden bir şey olmuştu uyurken kabus görmüştüm uyanmaya başlıyordum yarı uyanıktım yani rüyada olduğumun farkındaydım.Hatırlamıyorum kabusta ne gördüğümü korkunç ne olduğunu fakat odamda uyuduğumu biliyordum.kıpırdayıp uyanmaya çalışıyordum ama yattığım yerde 10000 tonmuşum gibi kıpırdayamıyordum hiç hareket edemedim ve çok panik oldum fakat bir süre sonra uyandım.Bu neden olmuş olabilir?

9 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Perş. Eyl. 10, 2009 7:18 am

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi
Warrior39 demiş ki:Birde aklıma bir şey geldi.Çok eskiden bir şey olmuştu uyurken kabus görmüştüm uyanmaya başlıyordum yarı uyanıktım yani rüyada olduğumun farkındaydım.Hatırlamıyorum kabusta ne gördüğümü korkunç ne olduğunu fakat odamda uyuduğumu biliyordum.kıpırdayıp uyanmaya çalışıyordum ama yattığım yerde 10000 tonmuşum gibi kıpırdayamıyordum hiç hareket edemedim ve çok panik oldum fakat bir süre sonra uyandım.Bu neden olmuş olabilir?

Merhaba,

Yazdıklarınızı okudum ve dikkatimi çekti.. Smile

Bu son dediğiniz olay bende de gerçekleşiyor.. fakat ben uyanıyorum.. Smile

size şöyle anlatayım:

bir keresinde kendimi bilinmeyen bir yerde gördüm.. evimizi garip insanlar bastı.. Very Happy ben bunun bir rüya olduğunu ve bana birşey yapamayacaklarının % 100 farkındaydım.. ama adamın gelişinden kokmuştum.. Very Happy bu yüzden rüyadan uyanmak istedim ama bayağı bir terledim.. kendimi sağa döndürmek istiyorum fakat döndüremiyorum.. Smile son gayret kendimi döndürdüm ve uyandım.. Wink

bazen de şöyle oluyor:

kötü bir rüya görüyorum ve aynı üzerimde ki 1000 tonla uykudan uyanıyorum.. Very Happy uykudan tamamen uyanıyorum.. artık rüyayla bağlantım kesiliyor.. fakat gözlerii kapatıyorum ve tam 5 sn. sonra rüya kaldığı yerden devam ediyor.. Very Happy yine zar zor uyanıyorum ve yataktan doğrularak elimi kolumu oynatıyorum.. sonra yatıyorum ve rüya falan görmüyorum.. Wink

bu uyurken ağırlık basma ve kötü şeyler görme, hissetmenin ruh ve cinlerle ilgili olduğu söylenir.. hatta bana bir kaç kez musallat oldular.. Wink

bu konuda sana tavsiyem bir kaç kitap oku ve bilgi edin.. bunlar karışık meseleler.. özellikle cinlerle ilgili okumanı tavsiye ederim.. çünkü bana çok oldu ve neyse ki yan bakmayı başardım.. Very Happy

İşte sana örnek bir link: http://www.kitapyurdu.com/arama/default.asp?anahtar=Cinler&ara.x=0&ara.y=0&stype=4&type=list&populer=0&aramasekli=1&exactly=ON&satis=2&x2=0

10 Geri: Lucid Rüya Deneyimleriniz Bir Perş. Eyl. 10, 2009 2:49 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Vahdet demiş ki:
Warrior39 demiş ki:Birde aklıma bir şey geldi.Çok eskiden bir şey olmuştu uyurken kabus görmüştüm uyanmaya başlıyordum yarı uyanıktım yani rüyada olduğumun farkındaydım.Hatırlamıyorum kabusta ne gördüğümü korkunç ne olduğunu fakat odamda uyuduğumu biliyordum.kıpırdayıp uyanmaya çalışıyordum ama yattığım yerde 10000 tonmuşum gibi kıpırdayamıyordum hiç hareket edemedim ve çok panik oldum fakat bir süre sonra uyandım.Bu neden olmuş olabilir?

Merhaba,

Yazdıklarınızı okudum ve dikkatimi çekti..

Bu son dediğiniz olay bende de gerçekleşiyor.. fakat ben uyanıyorum..

size şöyle anlatayım:

bir keresinde kendimi bilinmeyen bir yerde gördüm.. evimizi garip insanlar bastı.. ben bunun bir rüya olduğunu ve bana birşey yapamayacaklarının % 100 farkındaydım.. ama adamın gelişinden kokmuştum.. bu yüzden rüyadan uyanmak istedim ama bayağı bir terledim.. kendimi sağa döndürmek istiyorum fakat döndüremiyorum.. son gayret kendimi döndürdüm ve uyandım..

bazen de şöyle oluyor:

kötü bir rüya görüyorum ve aynı üzerimde ki 1000 tonla uykudan uyanıyorum.. uykudan tamamen uyanıyorum.. artık rüyayla bağlantım kesiliyor.. fakat gözlerii kapatıyorum ve tam 5 sn. sonra rüya kaldığı yerden devam ediyor.. yine zar zor uyanıyorum ve yataktan doğrularak elimi kolumu oynatıyorum.. sonra yatıyorum ve rüya falan görmüyorum..

bu uyurken ağırlık basma ve kötü şeyler görme, hissetmenin ruh ve cinlerle ilgili olduğu söylenir.. hatta bana bir kaç kez musallat oldular..

bu konuda sana tavsiyem bir kaç kitap oku ve bilgi edin.. bunlar karışık meseleler.. özellikle cinlerle ilgili okumanı tavsiye ederim.. çünkü bana çok oldu ve neyse ki yan bakmayı başardım..

İşte sana örnek bir link: http://www.kitapyurdu.com/arama/default.asp?anahtar=Cinler&ara.x=0&ara.y=0&stype=4&type=list&populer=0&aramasekli=1&exactly=ON&satis=2&x2=0

Bahsettiğiniz olayın cinler, ruhlar veya herhangi bir spiritüel olayla alakası yok. Bu olaya bilimde "Uyku felci deniyor." Konuyu başka bir konu açarak detaylıca anlatacağım.. Korkmayın, cinler, ruhlar olayı vs. yok! Uyku felci.. Tamamen bilimsel bir şey..

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]