Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Pratik Telekinezi Egzersizleri

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Pratik Telekinezi Egzersizleri Bir Ptsi Ağus. 17, 2009 10:03 pm

TueLonce

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Mum Bükme Egzersizi

Yanan bir mumu nefesinizden etkilenmeyecek bir uzaklıkta masanızın üstüne koyun. Odanızda alevi etkileyebilecek hava akımının bulunmadığından emin olunuz. Kapı ve pencereleri kapatın. Mum alevi düz olarak yanmalıdır. Mumun karşısına geçin ve oturun.

Aleve konsantre olun... Kendinizi sıkmadan ve kesinlikle zorlamadan aleve bakışlarınızı yönlendirin. Düşüncelerinizi sadece alev üzerinde yapacağınız değişikliğe sabitleyin. Yoğunlaşın... Alevin sağa, sola ya da geriye doğru yatmaya başladığını düşünün. Bunu isteyin... Konsantrasyonunuzu mümkün olduğunca uzatın.

Konsantrasyonunuz bozulursa tekrar kendi¬nizi yaptığınız çalışmaya yönlendirin. Sadece isteğinize konsantre olun. Gözlerinizi kırpabilirsiniz. Enerjinizi bu işe yönlendirirken, gözünüzün önünde alevin eğildiğini imajine ederek canlandırabilirsiniz.

Unutmayın ki konsantrasyon çaba değildir... Konsantrasyon yoğunlaşmış dikkattir. Bu inceliklere çalışmanız sırasında önem veriniz. Her türlü çaba fiziksel olarak gerginlik yaratır. Ve her şeyden önemlisi enerjinizi serbest bırakmanızı engeller.

Düşünce enerjinizi alevin bükülmesi için konsantre ettikten bir süre sonra serbest bırakın... Çalışmanızın en önemli noktası işte bu andır... Sonra tekrar konsantrasyonunuza devam ediniz... Ve birkaç dakika sonra tekrar serbest bırakınız...

İşte tam bu anlarda alevinizin büküldüğüne şahit olabilirsiniz.En son Admin tarafından Ptsi Ağus. 17, 2009 10:05 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

2 Geri: Pratik Telekinezi Egzersizleri Bir Ptsi Ağus. 17, 2009 10:04 pm

TueLonce

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Zeytinyağı ve İğne Egzersizi

Bir kaseye üçte ikisi dolacak şekilde su koyunuz. Suyun üstüne bir parmak kalınlığında, yüzeyi kaplayacak şekilde zeytinyağı dökünüz. Bir dikiş iğnesi alarak her iki ucundan kibritlere batırınız. Yavaşça iğnenizi zeytin yağının üzerine bırakınız. Böylelikle her iki ucu kibrite batırılmış iğneniz rahatlıkla zeytinyağının üzerinde yüzecektir.

Zeytin yağının üzerinde hareketsiz duran iğnenize konsantre olun. İğnenizin yavaş yavaş hareket etmesini isteyin. Bunu zihninizde iyice canlandırın. Sonra düşüncelerinizi ve konsantrasyonunuzu serbest bırakın... Ve gelişmeleri hiç bir şey düşünmeden kayıtsızca gözleyin... Eğer hiç bir hareket olmadıysa birkaç dakika sonra aynı şeyi tekrar deneyin...

Şimdi size "'düşüncenin serbest bırakılması" ile ilgili Parapsikolog Enid Hoffman'ın "Develop Your Psychic Skills" adlı eserinden kısa bir bölüm aktarmak istiyorum:

"Bir öğrencim başından geçen ilginç bir deneyimini bana şöyle anlatmıştı: Bir kasenin içine su koymuş ve suyu kasenin içinde hareket ettirme egzersizleri yapıyormuş. Düşüncenin serbest bırakılması kısmına kadar alıştırmayı doğru olarak yapmıştı. Suya bakıyor ama herhangi bir hareket olmuyordu. Tam o sırada telefon çalmış. Poflayarak sandalyeden kalmış. Başarısızlık duygusu içinde telefona bakmış.

Telefon görüşmesi bittikten sonra, çalışmasına devam etmek üzere geri döndüğünde kasedeki suyun bir kısmı dışarıya sıçrayıp masaya yayılmış vaziyetteymiş. Burada olan nedir? Deneyci telefona cevap vermek için kalktığında, dikkati başka tarafa yönlenmiş ve suyu hareket ettirme arzusunu serbest bırakmıştı."

Sevgili okurlar, yukarıdaki yaşanan olaylara benzer parapsikoloji laboratuvarlarında yaşanmış çok sayıda olay rapor edilmiştir. Parapsikoloji literatürü incelendiğinde bu tür olaylarla sıklıkla karşılaşıldığı görülecektir.
Yukarıdaki örnekte deneyci önce enerjisine yön vermiş ve gelen telefonla bu kesintiye uğradığı anda sözü edilen "konsantrasyonun serbestleşmesi" meydana gelmiş ve arzu edilen sonuç deneycinin, deney başından ayrılmasıyla birlikte yaşanmıştır.

3 Geri: Pratik Telekinezi Egzersizleri Bir Ptsi Ağus. 17, 2009 10:04 pm

TueLonce

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Zar Atma Egzersizi

Parapsikoloji laboratuvarlannda çok sık yapılan zar atma deneylerini siz de bir grup arkadaşınızla birlikte ya da tek başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Hem kolay hem de eğlenceli bir çalışmadır. Bu deney için 4 adet zara, tutturduğunuz puanları yazmak için kağıt ve bir de kaleme ihtiyacınız olacak.

Zarın atılacağı yüzeyin kaygan olmaması gerektiği için, bu çalışmayı üzerinde örtü bulunan bir masanın üzerinde yapabilirsiniz.

Zarları atmaya başlamadan önce l'den 6'ya kadar, altı adet farklı rakam belirleyin ve bir kağıda bunları not ediniz. Dört zarı da aynı elinize alın ve atmadan önce 15-20 saniye arzu ettiğniz rakama konsantre olun ve o rakkamın gelmesini yoğun olarak isteyin... İstediğiniz rakamın geldiğini düşünün. Onu gözünüzün önünde canlandırın. Yoğun konsantrasyonunu¬zu zarları tam elinizden çıkardığınız an kesin ve kayıtsızca zarları izleyin. O anda kesinlikle istediğiniz rakamı düşünmeyin. Zarların elinizden çıkış anından itibaren hiç bir şey düşünmeyin.

Bu işlemi altı kez tekrar ettikten sonra sonuçlan not kağıdınızdan kontrol ediniz. Dört zar altı kez atıldığında olasılık hesaplarına göre, yirmidört'te dört isabet tesadüfle açıklanabilir. Yani psişik hiç bir güç kullanılmadan bu rakama ulaşılabilir. Şans faktörüyle açıklanamayan bu ve bunun üzerindeki isabetli atışlar olacaktır. Dolayısıyla telikinetik gücünüzü gösteren rakkam, en alt sınır 5 en üst sınır 24 olarak belirecektir.

4 Geri: Pratik Telekinezi Egzersizleri Bir Ptsi Ağus. 17, 2009 10:05 pm

TueLonce

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Mukavva Silindir Egzersizi

Bu deney için yaklaşık 10 cm boyunda bir mukavva silindir hazırlayın. Silindirin üstü ve altı kapalı olmalıdır. Üst kapağının tam ortasından ince bir iple asın. Silindir tam dik olarak karşınızda durması gerekir. Bunu sağlayabilmek için ve kendi kendine dönmemesi için duvarcı ustalarının yaptığı gibi, silindirin alt kısmına yine bir başka iple bir anahtar ya da ona benzer küçük bir ağırlık bağlayabilirsiniz.

Nefesinizin silindire gelmemesine özen göstererek yaklaşık 30 cm mesafeden silindire konsantre olarak, onu kendi çevresinde döndürme çalışması yapınız. Silindirinizin kendi çevresinde dönmekte olduğunu düşünün. Ellerinizi 15 cm kadar yaklaştırarak, ellerinizdeki manyetik enerjiden de yararlanabi¬lirsiniz.
Aynı deneyin bir benzerini pusulayla da yapabilirsiniz. Özellikle Parapsikoloji laboratuvarlarında telekinezi çalışmalarında çok olumlu sonuçlar veren ve sıkça kullanılan araçlardan biridir.

Tavsiye ederiz...

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz