Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

2012 Çıkmazı (Yazı Dizisi)

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 2012 Çıkmazı (Yazı Dizisi) Bir Salı Ağus. 18, 2009 2:26 pm

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Merhabalar arkadaşlar. Sizlere 2012 hakkında bir yazı dizisi sunmak istiyorum. Yazı dizisini sunarken ben de öğrendiklerimi bu başlık altından sürekli paylaşacağım.. İlk olarak neden "yazı dizisi" dediğimi açıklamalıyım; belirli sürelerle, araştırmalarımı ilerlettikçe bu başlık altından konuları gönderdikçe yazı dizisi tamamlanacak. Bir çok yazıdan oluşan bir konu olacak.. Ben yazıları yazarken ve gönderirken gönderiliş tarihini de ekstern olarak yazacağım.. Evet başlayalım;


18 Ağustos 2009 Salı

Merhabalar. Henüz yazı dizisinin ilk günü.. Umarım beğenirsiniz diyerek ilk olarak 2012 yılı içerisinde yapılması planlanan uluslararası geçerliği olan faaliyetleri sıralayalım;

15 Nisan - Zamanının en büyük transatlantiği olan Titanik'in batışının 100. yıldönümü

20 Mayıs - Güneş tutulması, Pasifik, Kuzey Amerika ve Asya'dan görülecek.

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Polonya ve Ukrayna'da düzenlenecek. (Haziran)

2012 Yaz Olimpiyatları, Londra'da gerçekleştirilecek. (Ağustos)

12.12.12 - Maya takviminin sonu ve buna göre Dünya'nın yok olacağı gün. (Saat 11.11'de)
Şimdi bir de bu verdiğimiz günler arasında sürekli tekrarlanmayan ama 3661 yılda bir dönerek dünyaya yakın geçiş yaptığı iddia edilen gaz gezegeni var. İlk olarak bu gezegeni tanıyalım;

Marduk, 36 milyar km. uzaklıkta olup, 3661 yılda bir dönerek dünyaya yakın geçiş yaptığı iddia edilen gaz gezegen. İsmini Babil tanrılarının kralı Marduk'tan alır.

Son yörünge geçişini, MÖ 1649'da yaptığı iddia edilen Marduk, bir mite göre Thera yanardağının patlamasını da içeren bir dizi doğal âfete neden olmuş, Mısır’dan Çıkış mitlerine esin kaynağı oluşturmuş, yakındoğu başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde siyasi ve sosyal dengeleri altüst etmiştir.

Marduk, Babil ve Asurluların yaradılış destanlarında yer alan, tanrıların en bilgesi ve güçlüsüdür. Alexander Heidel'in yazdığı ve Türkçeye de çevrilen Enûma Eliş (Vaktiyle Yukarıda...) kitabında adı geçen bir yaradılış destanı kahramanı. Kötü tanrı Tiâmat'ı öldürmesi için özel olarak görevlendirilen ve onu öldürerek Babil şehrini kuran, yeri ve göğü yaratan, kendisine destek veren iyi tanrılara hizmet etsin diye insan soyunu da yaratan tanrı. Destan bir kısmı tamamıyla tahrip olmuş 7 kil tablet deşifre edilerek günümüze kazandırılmış. Yazıldığı tarih için ise, MÖ 700 den 1600 yılına kadar uzanan geniş bir aralığı söz konusu.

Uranüs gezegeninin yörüngesinde- ki tedirginlikleri bilinmeyen başka bir gezegenin yapabileceği varsayımından hareketle Neptün gezegeninin keşfi, matematiğin bir zaferi oldu. Bundan sonra Neptün gezegeninin yörüngesindeki düzensizliklerden yola çıkılarak 9. gezegenin bulunması için matematikçiler ve gökbilimciler seferber oldular. Sonunda Plüton gezegeni 1930 yılında bulundu.Şimdi sıra geldi Maya Takvimi'ne.. Şimdi de sizlerle onun hakkında bir yazı paylaşmak istiyorum;

Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Ancak bu yok oluş anlamında değil fiziksel bir değişim. İnsanoğlu dört kez geriledi ve artık değişim zamanı. Mayalar'a göre; 2012 yılı insanlığın yükselişinin başlangıcı olacak.

Maya Kehanetleri'ne göre 21 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona ererek yeni bir çağ başlayacak. Büyük bir tufanla gelecek olan bu yeni çağın ipuçlarını ise bilim adamlarına göre iklimsel değişimler sayesinde şimdiden gözlemleyebiliyoruz. "Beşinci kutupsal kayma" olarak adlandırılan bu değişimde daha önceki değişimlerde olduğu gibi yine kutupların manyetik alanının değişmesiyle meydana geleceğini söyleyen Sınır Ötesi Yayınları'nın Genel Yayın Yönetmeni Ergun Candan, dünyadaki iklimlerin değişimini de buna bağlıyor. Candan, "Kutuplar yer veya açı değiştirdiğinde kutuplarda buzlar eriyor. Kaldı ki, küresel ısınma sonucu şu anda Kuzey Kutbu'ndaki buzullar zaten erimeye başlamış durumda. Mayalar'a göre de daha önce yaşanan dört çağda tıpkı bu şekilde sona erdi" diyor.

* Peki tüm bu bilgiler bilimsel olarak ortaya konup kanıtlandı mı? Dünyanın en az dört kez kutupsal kayma (kuzey ve güney kutbu) yaşadığı bilimsel verilerle kanıtlandı. En son Discovery kanalında dünyanın manyetik alanının belirli periyotlarla nasıl değiştiğini bilimsel çevreler açıkladı. Hatta bilgisayar ekranındaki üç boyutlu animasyonlarla gösterimi yapıldı. Şu anda dünyanın manyetik alanında muazzam bir değişim var. Bunun da en büyük nedeni güneşte meydana gelen değişimler. İlginç olan Mayalar bunu biliyordu. Konunun bir diğer yanı da Mayalar'ın bununla da yetinmeyip, gelecekte tüm insanlığı etkileyecek trajediyi bizlere şifreli bir şekilde duyurmuş olmalarıdır. Bu şifreye göre dünya için 2012 yılı çok önemli.
* Yani bu görüşe göre 2012 yılında dünya yok mu olacak? Mayalar 2012 için 'zamanların sonu' diyor. Fakat bu dünyanın top yekun yok oluşu değil, bir fiziksel değişim. Daha önce yaşanan sanki tufan gibi düşünebiliriz. Bu fiziksel değişimlerle birlikte ruhsal değişimler de birbirleriyle orantılı devam ediyor. Her bir büyük fiziksel değişimlerle birlikte insanlık ruhsal değişimde yaşıyor. Şu ana kadar insanlar aşağıya inişi yaşadı. Birincisinde biraz daha kabalaştı, ikincisinde biraz daha, üçüncüsünde biraz daha... Dördüncünün sonunda tam anlamıyla bir dip yaptı. Bu yüzden 2012'yi Mayalar insanlığın yeniden yukarı çıkışın yaşanacağı bir çağ olarak tanımlıyor. Hatta çeşitli dinler bundan Altın Çağ, vaat edilen cennet veya Nirvana gibi bahseder. 2012'nin önemi burada. Aşağıya inen insanlık tekrar yukarı çıkacaktır. Bunun da ilk basamağı 2012'dir diyor Mayalar.

* 21 Aralık 2012 tarihi konusunda hiç şüphe yok mu? Mayalar'ın yakın geleceğimize ilişkin kehanetleri tüm ezoterik bilgilerle örtüşmektedir. Bu nedenle verilen tarihin önemi çok büyüktür. Ancak bu tarihlemede iki yıllık bir hata payı bulunabileceği de gözardı edilmemelidir. Bunun sebebi Maya Takvimi'nin bizim kullandığımız Gregoryen Takvimi'ne çevrilişinde MÖ 1'den MS 1'e geçilmiş olmasıdır. Aradaki 0 atlanmıştır. Yaptığı araştırmada Astrofizikçi Cotterel de bu konuya dikkatleri çekmiştir.

* Bugüne kadar Mayalar'ın hangi kehanetleri yerini buldu? Şu anda bilimsel olarak ispat edilen dünyanın dört kez kutup değişimi geçirdiği. Bugün bu durum ispatlanmış durumda. Günümüz insanları bunu yeni keşfetse de, Mayalar bunun farkındaydılar. Bu bile başlı başına önemli bir şey.

* Mayalar'la ilgili tüm bu bilgilere nasıl ulaşıldı? Bütün bunlar dünyaca ünlü astro fizikçi Coterelli'nin bilgilerini bir BBC muhabiri Adrian Gilbert'in derlemesi sonucunda dünya kamuoyuna duyurdu. En önemli buluş da eski Maya kenti Palanque'deki Yazıt Tapınağı'nda buldukları mezar taşının kapağındaki şifreyi çözmeleriyle oldu.

* Şifre nasıl çözüldü? Simetriyle ilgili bilgileri çözerek çok önemli sonuçlara ulaştılar. Kapağın üzerindeki şerit motiflerini simetrik bir şekilde yan yana getirdiklerinde ortaya Jaguar ve bunun üzerinde de bir Yarasa sembolünün ortaya çıktığını gördüler. Mayalar'ın sakladıkları bu sembollerin bir anda belirmesi Cotterel'i şaşkına çevirmişti. Çünkü Mayalar'ın mitolojik yazıtlarında Jaguar beşinci yani bizim çağımızı, yarasa ise ölümü sembolize etmekteydi!... Kapağın üzerinde açık bir şekilde görülen "Güneş Haçı"nın üzerindeki ilikler ise Güneş'in manyetik iliklerini temsil etmekteydi. Bu da Mayalar'ın gizli mesajıydı. Yaşanacak trajedinin sebebi Güneş'te meydana gelecek olan manyetik değişimlerdir!..


* 2012 yılında başlayacak olan bu yukarıya doğru çıkış ne kadar zamanda tamamlanacak? Bildiğimiz kadarıyla bu yukarı çıkış süreci başladı. Belki 2012 bir final olabilir. Bu bir süreç. Ancak tufanla kıyameti birbirine karıştırmamak lazım. Kıyamet ruhsal bir değişim, tufan ise fiziksel bir değişim demektir. Kıyamet hem tasavvufi hem de ezoterik (gizli öğreticilik) anlamda ayağa kalmak ve uyanmak demektir. Bu uyanıştan kastedilen ruhsal aydınlanmadır. Böylelikle dinsel metinlerin içindeki sembollerin anlamları da çözülebilecek ve dinsel metinlerde gizlenen gerçeklerle herkes yüz yüze gelebilecektir.Şimdi bir düşünün. 2012'yi boş verin. Bu Marduk olayı ile Maya Takvimi'nin bitişi tarihi aynı yıl içerisinde olsa size de "bir son" veya "bir başlangıç" olarak gözükmez mi? Oldukça garip bir konu.. Yarın konu hakkındaki diğer verileri de sizlerle paylaşacağım..

2 Geri: 2012 Çıkmazı (Yazı Dizisi) Bir Çarş. Ağus. 19, 2009 2:31 pm

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
19 Ağustos 2009 Çarşamba

Merhabalar arkadaşlar. Yazı dizisinin 2. gününde yine "2012" hakkında yazılar, bilgiler, makaleler paylaşacağım..Bugün yazıyı bir makale, bir yazı ile açmak istiyorum.. Ufo yazarı Eric Von Daeniken'den bir iddia yazısıyla başlayalım;

UFO yazarı Daeniken’den şok iddia: “Uzaylılar 5 yıl sonra Almanya'ya inecek !”

Uzaylıların
dünyaya geldiği iddiasını dile getirdiği Tanrıların Arabaları adlı
kitabıyla satış rekorları kıran İsviçreli yazar Eric Von Daeniken yine
gündemde.

Yazara göre uzaylılar 23 Aralık 2012'de Noel gecesi
Almanya'daki Köln Katedrali üzerinden dünyaya inecek. Araştırmacı
yazar, uzaylıların düşman mı yoksa dost mu olduğunu bilmediğini ancak
Eski Mısırlılar'a olduğu gibi bugünün insanına da yeni bilgiler
öğretebileceklerini iddia etti.

Daeniken'in varsayımı şöyle:

Dünyanın
en ileri medeniyetlerinden Mayalar'ın takvimi 2012'de bitiyor. O yıl
Aralık'ta Güneş, Samanyolu Galaksisi'nde 26 bin yılda bir gerçekleşen
çok özel bir konuma gelecek. Ayrıca Köln Katedrali Avrupa'da ki Vatikan
ve İspanya'daki Santiago del Compostela ile kutsal Hıristiyan üçgenini
oluşturuyor. Noel'de uzaylılar işte bu medeniyeti görmeye gelecekler.

32
dile çevrilen ve 64 milyon satan Tanrıların Arabaları'nın 72 yaşındaki
yazarı, tüm dünyada UFO ve dünya dışı varlıklarla ilgili otorite olarak
gösteriliyor

Bu yazı yazıldıktan sonra ufo araştırmacıları, amatör ufo araştırmacıları ve diğer herkesten çok fazla tepki gördü.. Kimisi "palavra" dedi, kimisi "şarlatan" dedi, kimisi "Hristiyanlık propogandası yapıyor" dedi.. Ben bunun üzerine bu yazıda herkesin görüşüne saygı gösterip bu yazıya bir yorum yapmıyorum ve diğer verilere geçiyorum..

2012'de doğru tarih ne zaman?

Evet arkadaşlar. İlk olarak Maya Takvimi'nin neden 2012'de bitmiş olabileceğine dair bir kaç yorumumu sizlerle paylaşmak istiyorum. İlk olarak şunu belirtmeliyim ki 2012 tarihinin bir özelliği var. Bu özellik xx.xx.xx şeklinde sıralanabilen tarihlerin gelecek bin yıla kadar son tekrarı olmasıdır. Yani xx.xx.xx'den kastettiğim; 12.12.12 tarihinin bu sene gelecek bin yıl içerisindeki son; "aynı 6 sayıdan oluşan tarih" olmasıdır. Anlamayanlar için açıklayayım.. 1 yıl 12 ay olduğu için;

12.12.12

İlk 12= Ayın 12. günü
İkinci 12= 12. ay
Üçüncü= 2012 yılı

anlamına gelmektedir. Ve belirttiğim üzere 1 yıl 12 ay olduğu için 2013 yılına geçildiğinde 13.xx.13 olma ihtimali var fakat 13.13.13 ihtimali yok. Çünkü ortaki "13" rakamı ayı ifade ettiği için ve 1 yıl 13 ay veya daha fazla olmadığı için 13.13.13 mümkün değildir. Bu; 12.12.12 tarihinden sonra ilk defa 01.01.3001 tarihinde olacaktır. Yani neredeyse 1000 yıl sonra! Mayalar, belki takvimi daha fazla uzatmak istemedikleri için, veya 1000 yıl sonra 12.12.12 yılından sonraki 01.01.01 tarihi olacağı için takvimi 12.12.12 tarihinde veya 2012'de bitirmek istemiş olabilirler. Eğer bu konuyu anlamadıysanız da çok fazla üzülmeyin, gerçekten karmaşık bir konu diyerek Maya Takvimi'nin bittiği tarihe bir göz atalım;

Maya Takvimi'nin biteceği gün her yerde farklı yer alıyor; Bunların arasında en çok ikisi kullanılıyor;
21 Aralık 2012 (21.12.12)
12 Aralık 2012 (12.12.12)

Şimdi neden bunların bu kadar çok söylendiğine bakalım;
12.12.12 (Gelecek bin yıl içerisinde son xx.xx.xx şeklinde olan tarih)
21.12.12 (Baştaki, ayın kaçıncı günü olduğunu ifade eden "21" sayısının sayılarını yer değiştirirsek "12" oluyor ve o zaman da tarih; "12.12.12" oluyor. Ve bu çok kullanılan 2 tarihin de sayılarını topladığımızda "36" elde ediyoruz. "36" sayısını ne yazık ki doğru orantılı olarak bir tarihe bağlayamıyoruz.. Çünkü Aylar 12 ay ve bir aydaki günler 30 gün.. İkisininde doğrudan 36 ile bir bağı yok. Eğer "36" sayısını da yıl olarak sayarsak 2036 yılı olabilir, ama bunun hakkında da herhangi bir veri yok. Bu 21.12.12 ve 12.12.12 tarihleri dışında sık kullanılan diğer tarihler de;

22 Aralık 2012 (22.12.12)
24 Aralık 2012 (24.12.12)

Neden olduğunu matematiksel bir bağ ile açıklamaya çalışırsak;

22.12.12 => direkt 12.12 olarak ele alırsak 12.12 'de 2 tane 2 var ve bunları birleştirip 22.12.12 olarak alıyor olabilir.
24.12.12 => 12 ile 12'yi toplayabilir veya 2 tane 12 olduğu için 12 ile 2'yi çarpıp 24'ü bulabiliriz.

Yukarıdaki 22.12.12 ve 24.12.12 tarihleri de sık kullanılıyor fakat en sık kullanılanlar dediğim gibi;

12.12.12 ve 21.12.12 tarihleri.. Evet arkadaşlar, bugünde 2012'nin neden 2012 olduğunu ve 2012'nin hangi gününde olacağını matematiksel ve mantıksal olarak değerlendirdik. Yazı dizimize yarın da devam edeceğiz.. Konu hakkında olan sorularınızı bana özel mesaj ile gönderebilirsiniz!

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz