Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kuran değiştirildimi?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:12 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Kendi görüşümü açıklıyorum.Her insanın içinde biraz kötülük her insandada biraz iyilik vardır.En güvenilir olarak gördüğümüz insanlar beklenmedik davranışlar içinde bulunabilir.Şu an odamızda duran veya dışarda satılan Kuran Peygamberimizin yazdığı Kuran değildir.Artık her art niyetli insan Kuran'ı yazarken değiştirebilir ve bunada kimse engel olamaz.Eğer Allah buna izin vermez diyecekseniz pek mantıklı değil.Allah'ın böyle sahtekarlarla uğraşacağını sanmıyorum.Onların işini elbet öbür dünyada görecektir.

2 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:25 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Bak, evet bende okumadım kuranı fakat sana küçük bir örnek vereyim.Kuranda 1969 yılında aya gidileceği yazıyormuş.Bu tarihte aya gidilmedi.Neil Amstrong'un aya ayak basışı stüdyo ortamında yapıldı.En basitinden görüntüleri izlerseniz bayrağın dalgalanacağını göreceksiniz.Atmosferi olmayan bir gezegende rüzgar yoktur ve bayrak dalgalanamaz.Buda değiştirildiğine bir örnektir

3 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:25 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:Bak, evet bende okumadım kuranı fakat sana küçük bir örnek vereyim.Kuranda 1969 yılında aya gidileceği yazıyormuş.Bu tarihte aya gidilmedi.Neil Amstrong'un aya ayak basışı stüdyo ortamında yapıldı.En basitinden görüntüleri izlerseniz bayrağın dalgalanacağını göreceksiniz.Atmosferi olmayan bir gezegende rüzgar yoktur ve bayrak dalgalanamaz.Buda değiştirildiğine bir örnektir

Bayrağın dalgalanışı mı Kuran'ın olmayacağına bir örnek? Aya gidiliş tarihinin Kuran'da olduğu bölümü gösterirsen sevinirim!

4 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:30 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Kuran'dan alıntılar içeren bir metin paylaşacağım..

Sual: Tevbe suresinin son iki âyeti fazla diyen, Kur’anın değiştiğini söyleyen kâfir olmaz mı?
CEVAP
Böyle bir şeyi Müslüman yaparsa kâfir olur, kâfir zaten kâfirdir, tekrar kâfir olmaz. Emirler yasaklar Müslüman içindir.

Önce Kur’an-ı kerimin bugünkü hâle nasıl geldiğini bildirelim:
Yemame savaşında,
Kur'an-ı kerimi hıfzedenler [ezberleyenler] şehid olup azalmaya
başlayınca, Hazret-i Ömer, halife Hazret-i Ebu Bekir’e, Kur'an-ı
kerimin yazılıp Mushaf haline gelmesini tavsiye etti. Hazret-i Ebu
Bekir de, Resulullahın kâtibi olan Zeyd bin Sabit’e sureleri
ayrı ayrı yazdırdı. Sonra, Eshab-ı kiramın ittifakı ile bir heyet
tarafından bir mushaf yazıldı. Hazret-i Osman zamanında bu mushaftan, 6
adet daha yazılarak vilayetlere gönderildi. Bugün bütün İslam
ülkelerinde mevcut olan Kur'an-ı kerimlerin tertibi ve şekli bu mushafa
tam uygundur. O zamandan beri de bir tek harfi değişmemiştir. (Mirat-ı kâinat)

Kur’an-ı kerimin değiştiğini söylemek birkaç yönden küfür olur:
1- Allahü teâlâ, Kur’an-ı kerimi hiç kimsenin değiştiremeyeceğini ve bunu bizzat kendisinin koruyacağını bildiriyor:

(Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini
[Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur.) [Enam 115]

(Kur'anı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.)
[Hicr 9]

(Kur’an, eşi benzeri olmayan bir kitaptır. Ona önünden, ardından
[hiçbir yönden, hiçbir şekilde] bâtıl gelemez [hiçbir ilave ve çıkarma yapılamaz. Çünkü] O, kâinatın hamd ettiği hüküm ve hikmet sahibi Allah tarafından indirilmiştir.)
[Fussilet 41-42] [Kur’anı Allah indirdiği için, onu bozabilecek
birisinin çıkamayacağı açıkça bildiriliyor. Diyelim ki 19 cu, Tevbe
suresindeki iki âyeti veya başka âyetleri çıkarıp Tam Kur’an diye bir
kitap bastırsa, piyasaya sürülünce, hile meydana çıkar ve hiç itibar
görmez.]

Bu üç âyet-i kerimeye rağmen, Kur’an değişti demek çok büyük, çok çirkin bir iftira olur.

2-
Kur’an-ı
kerimi hâşâ Resulullah değiştirdi diyenler de çıkıyor. Bu, âlemlere
rahmet olarak gönderilen son Resul için çok çirkin iftiradır. Üzerinde
durmak bile gerekmez. Bir âyet meali
(Eğer O [Peygamber] bize atfen, [Kur’ana] bazı sözler katsaydı, biz onu kuvvetle yakalayıp şah damarını koparır, helak ederdik, hiçbiriniz de buna engel olamazdınız.) [Hakka 44-47]
Resulullah değiştirdi diyen bu âyeti de inkâr etmiş olur.

3-
Daha
çok Rafıziler, üç halife ile eshab değiştirdi diyorlar. Üç halife,
âyet-i kerimelerle övüldüğü gibi, eshabın tamamı da övülmektedir.
Hepsinin Cennetlik olduğunu bildiren bir âyet-i kerime meali:
([Eshab-ı kiramın] hepsine hüsnayı [Cenneti] vaad ettik.) [Hadid 10]
Hepsi Cennetlik olan bu kıymetli insanlara nasıl iftira edilebilir ki?

4-
Mucize olması bakımından da değiştirilemez. İki âyet meali şöyledir:
(Kulumuza [Peygambere] indirdiğimizden [Allah’tan geldiğinden] bir şüpheniz varsa, iddianızda doğru iseniz, Allah’tan gayri şahitlerinizi [bilginlerinizi] de yardıma çağırıp, haydi onun benzeri bir sure meydana getirin! Bunu yapamazsınız, asla yapamayacaksınız da.) [Bekara 23, 24]

(De
ki: Bu Kur'anın bir benzerini ortaya koymak üzere insanlar ve cinler
toplanıp, birbirine destek de olsalar, yemin olsun ki yine de benzerini
ortaya koyamazlar.)
[İsra 88] [14 asırdır, din düşmanları, hâşâ
Allahü teâlâyı yalancı çıkarmak için uğraşmışsa da yapamadılar. 19
cular da bunu yapamaz.]

Alıntıdır: www.dinimizislam.com

5 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:43 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
en kolayından Musadan örnek alalım.Hikaye şöyle Musa ve yahudiler mısır firavunundan ve askerlerinden kaçıyorlar ve kızıldenize geliyorlar.Musa denizi yarıyor içinden geçiyor yahudiler ve mısırlılar geçerken kapanıyor.Şimdi Kızıldeniz ibranicede Yam suf demektir.Bu isimde Kızıldenizin yakınlarında bir bataklık var.Musa Kızıldeniz yerine bu bataklığa doğru gitmiştir.Ayrıca Musa ordan kaçarken Firavun 90 yaşındadır ve çok fazla zamanı kalmamıştır.Bu sebeple oğlu olan kişi Musanın peşine düşmüştür.Musa ve yahudiler bu bataklıktan geçerler.Fakat bataklık çok sığdır ve geçerken suyun üstünde yürüyorlarmış gibi görünürler.Mısır ordusuysa kendilerininde bunu yapabilceklerini düşünürler ve savaş arabalarıyla bataklığa girmeye çalışırlar.Fakat arabaların tekerlekleri bataklığa saplanır ve arabalardan düşen mısır askerlerini yahudiler öldürür.Musanın denizi yarması ibranice ve kullandığımız alfabe arasındaki basit bir tercüme hatasından kaynaklanmaktadır.

6 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:52 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:en kolayından Musadan örnek alalım.Hikaye şöyle Musa ve yahudiler mısır firavunundan ve askerlerinden kaçıyorlar ve kızıldenize geliyorlar.Musa denizi yarıyor içinden geçiyor yahudiler ve mısırlılar geçerken kapanıyor.Şimdi Kızıldeniz ibranicede Yam suf demektir.Bu isimde Kızıldenizin yakınlarında bir bataklık var.Musa Kızıldeniz yerine bu bataklığa doğru gitmiştir.Ayrıca Musa ordan kaçarken Firavun 90 yaşındadır ve çok fazla zamanı kalmamıştır.Bu sebeple oğlu olan kişi Musanın peşine düşmüştür.Musa ve yahudiler bu bataklıktan geçerler.Fakat bataklık çok sığdır ve geçerken suyun üstünde yürüyorlarmış gibi görünürler.Mısır ordusuysa kendilerininde bunu yapabilceklerini düşünürler ve savaş arabalarıyla bataklığa girmeye çalışırlar.Fakat arabaların tekerlekleri bataklığa saplanır ve arabalardan düşen mısır askerlerini yahudiler öldürür.Musanın denizi yarması ibranice ve kullandığımız alfabe arasındaki basit bir tercüme hatasından kaynaklanmaktadır.

Savaş arabalarıyla Kızıl Deniz'e giriyorlar? Doğru mu duydum? Bahsettiğin umarım tank vs. değildir, eğer öyleyse diyecek bir şey yok ama eğer kastettiğin at arabaları vs. ise; "hangi salak denize at arabasıyla girer?" buna bir cevpa getir, ben de kızıl deniz'in yarılması ve firavunun içinde askerleriyle beraber ölmesini ve daha bir kaç yıl önce firavunun Kızıl Deniz'in içindeki kemiklerinin secde halinde bulunmasının ve kemiklerinin denizin dibinde Namaz kılma pozunda bulunmasını ve bunun müzelerde sergilenmesini açıklayayım..

7 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Perş. Eyl. 10, 2009 11:53 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
anlamadın sanırım kızıldeniz adındaki bataklığa dedim bildiğimiz kızıldeniz değil bu adı ibranicede taşıyan ve o yörede olan bir bataklık bu sığ bataklığa mısır askerleri girdiğinde tekerlekleri takıldı ve düştüler onlar toplarlanmadan yahudiler onları öldürdü ve kaçtılar ....

8 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:03 am

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi
Bence bu Kur'an konuunu tartışma yapmamak gerekir. Kur'an'ı 10'dan fazla hatim etmiş, hatta hafızlığa çalışan biri olarak bu konulara girmememenizi öneririm. Smile Profesörler 2 sayfalık Rahman suresini anlatmak için 250 sayfalık kitap yazıyorlar.. kur an gerçekten sırlarla dolu.. dedikleri ve okunduğu gibi değil.. bir klime der.. sen onun gerçek anlamda anlarsın.. mecazi anlam içerir..

"Şu an odamızda duran veya dışarda satılan Kuran Peygamberimizin yazdığı Kuran değildir."

bu cümleyi de anlamadı.. kur anı peygamer efendimiz mi yazmış?! Smile

9 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:05 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
allah ona yazdırmadımı? ....

10 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:06 am

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:anlamadın sanırım kızıldeniz adındaki bataklığa dedim bildiğimiz kızıldeniz değil bu adı ibranicede taşıyan ve o yörede olan bir bataklık bu sığ bataklığa mısır askerleri girdiğinde tekerlekleri takıldı ve düştüler onlar toplarlanmadan yahudiler onları öldürdü ve kaçtılar ....

Efsane senin anlattığın şekilde.. Musa ve yandaşları Kızıl Deniz'e kaçarlar.. Sonra arkalarından gelen firavun ve askerleri onları yakalamaya az kalınca onlar karşılarındaki denizin etkisiyle kaçacak bir yer bulamazlar ve Musa denizi ikiy böler.. Arasından geçerler ve firavun ve askerler geçerken Musa denizi tekrar kapatır.. Ve ölürler.. Yıllar sonra (21. yüzyılda) firavunun kemikleri çıkar Kızıldeniz'den.. Secde halinde.. Yani namaz kılma pozisyonunda.. Ve kemikler değiştirilmiş olma ihtimali yok. O kadar süre denizin altında hiç şekli değişmeyen bir kemiğe ellemek onu paramparça eder. Çok büyük bir dikkat ile kemikler denizin dibinden çıkarılmış ve müzelerde sergilenmeye başlamıştır.. Benim bildiğim hikaye bu. Ve ben bir bataklık söz konusu olduğunu da bilmiyordum. Biraz daha açarsan konuyu? Yani bataklığın bir resmi? İbranice'deki ismi? Eğer bildiğimiz Kızıldeniz'in orjinali ile ismi aynı değilse vs.?

11 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:08 am

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:allah ona yazdırmadımı? ....

Emin olmamakla beraber şöyle bir şey hatılıyorum;

Hz. Muhammed'in okuma ve yazması yok hatırladığım kadarıyla ve Kuran'ı ezberliyor ve okuma yazma bilen güvenebileceği arkadaşlarına yazdırıyor..

12 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:09 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
ibranicedeki ismini yukarda yazmıştım yam suf adlı bataklık artık varmı yokmu bilmiyorum ayrıca firavunun iskeletinin mısırda mezarda gömülü olduğunu biliyordum

13 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:10 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
bende tam emin değilim bu konuda ama muhammedin okuma yazmayı allahtan öğrendiğini sanıyorm

14 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:12 am

Vahdet

Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi
boşverin siz Allah kafirlere fırsat vermez inş. Wink kim bilir belki de bilmediğimiz kaç oyun dönüyor da engelleniyor.. Wink

15 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:13 am

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
engellendiğini sanmıyorum bu dünya sahtekarlarla dolu

16 Geri: Kuran değiştirildimi? Bir Cuma Eyl. 11, 2009 12:17 am

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:engellendiğini sanmıyorum bu dünya sahtekarlarla dolu

Evet haklısın ama ben de inanmıyorum değiştirildiğine.. Herkesin düşüncesine de saygım sonsuz.. Ne konuda olursa olsun bir şeyler öğrenmek, tartışmak da hoşuma gidiyor doğrusu Smile

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]