Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

İnternet Kullanıcı Sayısı 1,5 Milyarı Geçti

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 İnternet Kullanıcı Sayısı 1,5 Milyarı Geçti Bir C.tesi Ağus. 22, 2009 11:16 am

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Yaklaşık 40 yıl önce ABD askeri üslerini telefon hatları ile birbirine bağlama fikriyle ortaya çıkan internet, geçen süre zarfında gelişerek içinde 1,5 milyarı aşkın insanı barındıran sanal bir dünya haline geldi. Tüm dünyadaki internet kullanıcı sayısı, 1 milyar 596 milyonu geçti.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, en çok internet kullanıcısına sahip kıta Asya'da Çin, yaklaşık 298 milyon kullanıcı ile kıtanın, listede üst sırada yer almasında ön planda bulunuyor. 393 milyon kullanıcı ile ikinci sırada bulunan Avrupa'da, Almanya 55 milyondan fazla siber ziyaretçi ile ilk sırada yer alıyor. Kuzey Amerika kıtasında ise 251 milyon kullanıcının 227 milyonu ABD'de yaşıyor.

2 Geri: İnternet Kullanıcı Sayısı 1,5 Milyarı Geçti Bir C.tesi Ağus. 22, 2009 12:40 pm

jetkiller

avatar
Scholars Level 3
Sayı artıyor bakalım nolcak böle ?

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
jetkiller demiş ki:Sayı artıyor bakalım nolcak böle ?

Bazıları internet çöker diyo' ama sanmam Very Happy

jetkiller

avatar
Scholars Level 3
İnternet çökseydi zaten şu sayıda çökerdi...

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
jetkiller demiş ki:İnternet çökseydi zaten şu sayıda çökerdi...

İnternetin çökme gibi bir ihtimali yok zaten.. Sadece server'lar çökebilir ki onlar da kişisel site barındırma hizmeti sağlayan ve bir sınırı olan şeylerdir. Mesela 1 GB'lık bir serversa 1 GB dolduğu anda başka bir şey yüklenemez. Eğer 1 GB'lık bir servera 2 GB'lık veri yüklenirse çöker fakat serverlar günümüz teknolojisinde buna ayarlı olarak sınıra yakın bir boyutta aktarımı durdurur. Olsa olsa da anca serverlar çökebilir ki o da düşük bir ihtimal.

Warrior39

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
internet tek ağdan oluşmazki yani internetin boşluğu diye bir deyim yok 10.000.000.000.000 kişide girse sadece yoğunluğun en fazla olduğu serverlar çöker internetin çökmesi için bu yoğunluğun her serverda olması lazımdırki insan nüfusu buna yetmez.

Vahdet


Satranç Yöneticisi
Satranç Yöneticisi
Bazen film izlemek amacıyla bazı film sitelerine giriyorum. Videolar yavaş kaydediyor ve ağır açılıyor. Üst taraftan kaç kişinin site gezindiğine bakıyorum ama baktığıma pişman oluyorum. 1000'in üzerinde insan. Very Happy

can0war

avatar
Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:internet tek ağdan oluşmazki yani internetin boşluğu diye bir deyim yok 10.000.000.000.000 kişide girse sadece yoğunluğun en fazla olduğu serverlar çöker internetin çökmesi için bu yoğunluğun her serverda olması lazımdırki insan nüfusu buna yetmez.

Yanlış. Serverlar böyle durumlarda kilitleniyor ve kullanıcı trafiği denilen olay aşıldığında (Örneğin; 1 milyon kişilik trafiğiniz olabiliyor maksimum) site kilitleniyor ve tamamen içerik kapatılıyor. Böylece de site içerisinde bulunan ve girmeye çalışan diğer herkesi siteden çıkmaya teşvik ediyor.. Bir örneğini bulursam koyayım foruma.. Wink

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz