Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır?

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Önemli Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır? Bir Cuma Ağus. 21, 2009 11:36 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır?

Merhabalar arkadaşlar. Forumda kaç gündür sürekli lafı geçen bir konuyu buraya taşımak istedim ve genel tartışmaya açıyorum konuyu. Uzaylılar dost mu değil mi? Şimdi ilk olarak ben kendi düşüncelerimi, verilerimi paylaşayım..

Uzaylılar dost mu düşman mı? = Ben, uzaylıların ikiye bölündüklerini düşünüyorum. Hem iyi, hem kötü uzaylıların olduğunu düşünüyorum. "Neden" derseniz ilk olarak en basit örneğini koyayım ortaya; "Zaten Dünya'da da iyi-kötü ayrımı yok mudur? Mesela bir ülke barış ister, diğer ülke çıkarları için o ülkeye saldırır; sonuç olarak bir iyi vardır, bir kötü vardır. Bu örnekleri çoğaltırsak Dünya'da milyarlarca, trilyonlarca iyi-kötü ayrımı, kesişmesi bulabiliriz. Peki bu neden sadece Dünya'da olsun ki? Yaşamın olduğu yerde iyilik vardır. İyiliğin olduğu yerde de elbet iyiliğin "iyilik" sıfatını alabilmesi için de "kötülük" diye bir kavram vardır ve kavramlar gereksinimlerden dolayı ortaya çıkarlar. Yani bir yerde sonsuz iyilik bulmaya çalışmak salaklıktır. İyiliğin olduğu yerde; az da olsa, çok da olsa kötülük vardır. Buna göre; "uzaylıların hepsi dosttur" demek de salaklık olacaktır. Benim düşüncem; "Hem iyi, hem de kötü yollarda olan uzaylılar mevcuttur.", bunu sadece bu "iyiliğin olduğu yerde kötülük de vardır" yorumuna dayanarak söylemiyorum. Uzaylılarla ilgili araştırmalarımda da kaçırılan veya temasda bulunan insanların bildirdiği de iki türlü uzaylı çeşidi var ve kaçırılma olaylarının hepsi olmasa da bir kısmı gerçektir. Bu da şunu göstermektedir ki yine elimizde iki çeşit uzaylı türü mevcut. İyi ve kötü.. Bunu ayrıca okuduğum ve çok etkilendiğim bir başka kitaba bağlamak istiyorum.. Howard Menger'in "Bilim kurgu olmadığını" iddia ettiği "Uzaylı Dostlarım" adlı kitabı.. Bu kitapta da yazar doğduğu 1900'lü yıllardan yaklaşık 1960'lı yıllara kadar ara-ara uzaylılarla temas halindedir. Uzaylılar ona pozitif olarak yaklaşmaktadır ve ona "kitabın yazıldığı tarihte bilinmeyen" gizleri ve bilimin sırlarını anlatmaktadırlar. Ve temasların sıklaştığı dönemlerde onu uzay gemilerine alacakları konusunda laf geçer aralarında ve bu olaylar yaşanırken uzaylılar da ona "2 çeşit uzaylı türü" olduğunu söylerler. Bu da bir kanıt niteliği taşıyabilir ama günümüzde uzaylılara "negatif topluluk" olarak bakılmaktadır. Bunun nedeni de insanların uzaylı olarak tabir edilen Dünya Dışı Zeki Varlıklardan korkmasıdır. Korkmasının nedeni de; uzaylıların hakkında yeterli bilgiye sahip olmamalarıdır. Sağolsunlar ki Dünya'nın büyük devletlerinin izlediği politikada insanların uzaylılardan haberdar olmamasını sağlamaktır. Bunun nedeni de halkın asırlardır dünya dışı varlıklara "Dünya'yı yok edecek, kendilerine zarar verecek ırk" olarak bakmasıdır. Eğer bir hükümet insanlara uzaylılar hakkındaki arşivini açarsa; insanlık uzaylıların olduğuna tamamen inanacaktır. Fakat yeterli de bilgiye sahip olamayacaklarından dolayı onlardan korkacaklar ve isyan çıkartacaklardır. Evet; bu yazı uzadıkça uzar , bu nedenle ben bunu burada kesiyorum ve sizin de görüşlerinizi soruyorum? Uzaylılar dost mudur düşman mıdır?

2Önemli Geri: Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır? Bir Salı Eyl. 08, 2009 9:30 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Benim düşüncem biraz daha farklı böyle bir ayrımın olduğunu düşünmüyorum.bize zarar verenlerde olacak elbetteki fakat bir açıklaması olacaktır.Her iyi canlıda biraz kötülük her kötü canlıdada biraz iyilik vardır.Örneğin dünyaya zarar vermeye çalışan uzaylıların bir açıklaması olabilir.Mesela kendi gezegenleri yok olmuştur ve kendilerine yaşam alanı aramaktadırlar.İyi olanlara bakarsakta evrende hiçbir gezegene bir şey olmamasını isterler ve yıllarca belki bin yıllarca bizi korudular.Örneğin dünyamıza denk gelecek meteorlardan.1999 depreminde ya uzaylılar depremi yarattılar, yada durdurmaya çalıştılar.Bize zarar vermeye çalışan uzaylılar varsada bunu hayatta kalmak için yapıyorlardır.Bize yardım edenlerdende allah razı olsun Smile

3Önemli Geri: Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır? Bir Çarş. Eyl. 09, 2009 11:00 am

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:Benim düşüncem biraz daha farklı böyle bir ayrımın olduğunu düşünmüyorum.bize zarar verenlerde olacak elbetteki fakat bir açıklaması olacaktır.Her iyi canlıda biraz kötülük her kötü canlıdada biraz iyilik vardır.Örneğin dünyaya zarar vermeye çalışan uzaylıların bir açıklaması olabilir.Mesela kendi gezegenleri yok olmuştur ve kendilerine yaşam alanı aramaktadırlar.İyi olanlara bakarsakta evrende hiçbir gezegene bir şey olmamasını isterler ve yıllarca belki bin yıllarca bizi korudular.Örneğin dünyamıza denk gelecek meteorlardan.1999 depreminde ya uzaylılar depremi yarattılar, yada durdurmaya çalıştılar.Bize zarar vermeye çalışan uzaylılar varsada bunu hayatta kalmak için yapıyorlardır.Bize yardım edenlerdende allah razı olsun

Gezegenimizi ele geçirme gibi bir isteklerinin olduklarını düşünmüyorum kesinlikle. Ama şöyle bir şeyin olduğu günümüzde ufo araştırmacıları tarafından kabul edilen bir gerçektir;
*Büyük depremlerden kısa bir süre önce ve depremin gerçekleşeceği sıralarda aşırı ufo gözlemleri yapılmaktadır. Ve bunların resmi kayıtlı insan veya insan kaynaklı yapay gökcismi olmadıkları ortaya çıkmıştır. Depremler sırasında %90 ufolar artıyor, geriye kalan %0.00001'lik bir ihtimal tesadüf ki böyle bir şey olması çok zor. Ve Geriye kalan %9.99999'luk ihtimalde de bunlar kayıtlı olmayan korsan uçaklardır..

4Önemli Geri: Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır? Bir Çarş. Eyl. 09, 2009 6:02 pm

Warrior39

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
ben zaten dünyayı ele geçircekler demiyorum fakat bir kötülük düşünüyorlarsa eminim hayatta kalmaları içindir durduk yere bize zarar veriyor olamazlar.Ayrıca bütün olan depremleri uzaylılardan bilmek büyük bir hata çünkü deprem kendi kendine olmayacak bir şey değil.Fakat bizi öldürmek isteseler küçük depremlerle uğraşmazlar böyle bir teknolojileri varsa ve bizi öldürmek istiyorlarsa eminim dünyayı mahvedecek bir deprem yaratırlardı

5Önemli Geri: Uzaylılar Dost Mudur Düşman Mıdır? Bir Çarş. Eyl. 09, 2009 7:08 pm

can0war

Scholars Araştırma Ekibi
Scholars Araştırma Ekibi
Warrior39 demiş ki:ben zaten dünyayı ele geçircekler demiyorum fakat bir kötülük düşünüyorlarsa eminim hayatta kalmaları içindir durduk yere bize zarar veriyor olamazlar.Ayrıca bütün olan depremleri uzaylılardan bilmek büyük bir hata çünkü deprem kendi kendine olmayacak bir şey değil.Fakat bizi öldürmek isteseler küçük depremlerle uğraşmazlar böyle bir teknolojileri varsa ve bizi öldürmek istiyorlarsa eminim dünyayı mahvedecek bir deprem yaratırlardı

ben kesinlikle depremler onların yuzunden oluyor demedim. ama çok fazla gölemlendiği de yalan değil. ve ayrıca benim; "depremleri uzaylılar yapıyor" gibi bir teorim yok ve olacağını da sanmıyorum..!

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]